FARBOWANIE BALEJAŻ

Farbowanie w Fast Line Studio to: japońska formuła, niemieckie i włoskie barwniki. Klimazon z obrotową głowicą służący do równomiernego i szybkiego farbowania.

Cennik farbowanie balejaż

1 długość krotkie do 15 cm, 180 min
470 Zł
2 długość 15-25 cm, 240 min
640 Zł
3 długość 25-35 cm, 240 min
800 Zł
4 długość 35-45 cm, 300 min
900 Zł
5 długość od 45 cm, 300 min
990 Zł
 
Czas, min.
Wartość, Zł
Zarezerwować
1 długość krotkie do 15 cm
180 min
470 Zł
2 długość 15-25 cm
240 min
640 Zł
3 długość 25-35 cm
240 min
800 Zł
4 długość 35-45 cm
300 min
900 Zł
5 długość od 45 cm
300 min
990 Zł

1 długość – krótkie włosy, fryzury w męskim stylu, uszy są odkryte, długość włosów do 15 cm.
2 długość – włosy o długości od 10 cm, sięgające do połowy szyi. Długość włosów 15–25 cm.
3 długość – włosy o długości
w pół szyi i do ramion. Długość włosów 25–35 cm.
4 długość – włosy o długości od 35 do 45 cm.
5 długość – włosy o długości ponad 45 cm.

Dodatkowo do usługi farbowania możesz zamówić inne usługi, które będą wykonywane równolegle. Dzięki temu oszczędzisz swój cenny czas.

Takie zabiegi nazywamy zestawami.

Pakiety usług lub jednoczesne usługi Fast Line. Co to jest?

Rezerwuj online. Rabat -10%

Pierwszy na świecie klimazon z głowicą obrotową

Pierwszy na świecie klimazon z głowicą obrotową Takara Belmont

Salon piękności Warszawa

Jana Kazimierza 27a, Варшава, Польша

Salon piękności Krakow Zabłocie

Zabłocie 19A, Краков, Польша

Salon piękności Krakow OS Avia

Osiedle Avia 1, 31-871 Kraków, Польша

Technika farbowania włosów Balejaż

Najlepszy sposób na zmianę wizerunku lub stylu to farbowanie włosów Balejaż. Balejaż to pojęcie pochodzące od francuskiego wyrazu „balayer”. Oznacza to „zamiatać” bądź „szczotkować”. Ten wyraz w pełni odzwierciedla specyfikę metodę: sposób nakładania farby na pojedyncze pasemka przypomina bowiem zamiatanie. Mistrz wykonuje lekkie ruchy przypominające rosyjską literę „Ш” lub łacińską „V”. 

Technika farbowania Balejaż narodziła się we Francji w latach 70. XX wieku. Z biegiem czasu ten trend stał się nieaktualny, ale w dzisiejszych czasach ta technika znów jest na topie w Polsce. Przyczyną kolejnej fali popularności jest dążenie do naturalnych looków. Farbowane pasma wyglądają tak, niby ich odcień uległ zmianie pod wpływem słońca. W Starożytnym Egipcie kobiety spędzały dużo czasu na słońcu, żeby uzyskać modny kolor włosów. 

Współczesne kobiety pod tym względem mają dużo lepiej. Wystarczy, że umówisz wizytę w naszym salonie i wykonasz u nas zabieg farbowania Balejaż. 

Jakość efektu końcowego bezpośrednio zależy od poziomu profesjonalizmu mistrza. Generalnie jest to złożony proces, wymagający dość dużo czasu i doświadczenia. Dlatego w warunkach domowych raczej nie da się wykonać stylowego farbowania. 

Wartość usługi zależy od kwalifikacji mistrza i jakości stosowanych składników. Lepiej wcześniej omówić kwestie finansowe. 

Ważny moment: farbowanie Balejaż na długich włosach będzie kosztowało drożej, ponieważ wymaga większego zużycia farby i kosmetyków pielęgnujących. 

Oczywiście dobrze by było, gdybyś pokazała fryzjerowi kilka zdjęć z różnymi wariantami farbowania, co pozwoli z najwyższą dokładnością wykonać to na Twoich włosach.

 

Jak dobrać właściwy kolor

Koloryzacja wymaga właściwego dopasowania odcieni:

 • Na jasnych włosach świetnie wyglądają miodowe i pszeniczne pasma.
 • Rudy kolor harmonizuje z odcieniem złocistym.
 • Dziewczynom o jasnych włosach będą pasowały kolory miedzi lub bursztynu.
 • Na ciemnych włosach wspaniale wygląda czekoladowa, kawowa i karmelowa gama.

Technika nie przewiduje kardynalnej zmiany wizerunku. Ale zarazem mistrz ma wiele możliwości kreatywnego tworzenia. Na przykład można nałożyć kontrastową farbę na końcówki, co pozwoli na stworzenie zachwycającego obrazu. Ciekawy wariant – tak zwane „języki ognia”. Chodzi o miedzianych lub czerwonych akcentach, wykonanych na grzywce i końcówkach pasm.

 

Balejaż przewiduje również stosowanie jaskrawych odcieni:

 • fioletowego;
 • różowego;
 • bakłażanowego;
 • niebieskiego.

Omawiana technika odrzuca jakiekolwiek konwenanse, pozwalając na stworzenie wizerunku, pełnego pasji i pewności siebie. Nadal jest aktualna koloryzacja popielata, które może być wykonywana na włosach o różnej długości, w tym na krótkich. Ale takie rozwiązanie nie sprawdzi się na miedzianych włosach. 

 

Specjaliści klasyfikują technikę farbowania wg czterech kierunków:

 • Kolor. Kombinacje odcieni mają wdzięczne nazwy, na przykład bez, fiołek leśny, złoty kasztan, pączek róży.
 • Długość włosów. Koloryzację można wykonać na pasmach o każdej długości.
 • Rozmycie kolorów. W zależności od tego parametru rozróżniają: jaskrawe, wyraźne, łagodne przejście, pióra lub farbowanie warstwa po warstwie.

Położenie linii przejściowych. Wymaga kreatywnego podejścia. Występuje kilka wariantów: kaskada, wiązanie, tworzenie pasów. Farbę można nakładać na całą długość włosów, na końcówki lub u nasady. Ten czynnik również będzie miał wpływ na cenę farbowania Balejaż w Krakowie, Warszawie.

 

Zalety i wady

Taka metoda farbowania ma szereg zalet:

 • Można wykonywać na włosach o każdej strukturze. Koloryzacja wspaniale się prezentuje zarówno na prostych, jak i na kręconych włosach.
 • Technika pasuje kobietom w każdym wieku. To świetny sposób na podkreślenie każdego stylu.
 • Koloryzacja – optymalny wybór dla tych, którzy się zdecydowali na farbowanie po raz pierwszy. Kolorowe pasma rozświetlają cerę i ożywiają twarz bez kardynalnej zmiany fryzury.
 • Wizualnie zwiększa objętość włosów.
 • Idealnie się sprawdza w przypadku pierwszych siwych włosów. Dzięki koloryzacji siwe pasma nie rzucają się w oczy. Przy czym nie musisz ciągle chodzić do salonu celem farbowania odrostów.
 • Technika świetnie się sprawdza na cienkich włosach.
 • W porównaniu z innymi sposobami farbowania technika Balejaż jest najbardziej łagodna, pozwalająca na zachowanie elastyczności i lśnienie włosów.
 • Uniwersalność dzięki możliwości farbowania włosów o różnej długości – sprawdza się zarówno na bardzo krótkich, jak i bardzo długich włosach.

 

Jest to wspaniały sposób na „odświeżenie” fryzury bez konieczności podejmowania radykalnych działań.

Należy pamiętać również o wadach:

 • Wysokiej jakości koloryzacja jest możliwa tylko pod okiem doświadczonego mistrza.
 • Nie przewiduje kardynalnej zmiany wizerunku.
 • Wartość usługi zależy od długości włosów. Dlatego przed zabiegiem lepiej skrócić włosy: zaoszczędzisz na farbie i mistrz podkreśli właściwe akcenty kolorystyczne.

 

Możesz wykonać ten zabieg w naszym salonie piękności FastLine Studio w Warszawie, Krakowie, Polska. Doświadczeni mistrzowie stosują farby niemiecko-japońskiej marki Goldwell, które są uważane za najlepsze na współczesnym rynku. Do dyspozycji klientek klimazon z głowicą obrotową. Nowość oferowana przez japońskiego producenta zapewnia równomierne rozprowadzenie ciepła na całej powierzchni głowy. Dzięki czemu farba idealnie przylega do powierzchni włosa, co minimalizuje negatywny wpływ na jego strukturę. Podczas koloryzacji klientka może zrobić manicure lub pedicure

Także pragniemy zwrócić uwagę na to, że wszyscy nasi pracownicy bezwzględnie przestrzegają obowiązujące normy bezpieczeństwa i higieny pracy. Wszyscy mistrzowie podczas wykonania zabiegów zakładają maseczki i rękawice, wymieniane po każdym kliencie. Narzędzia przed użyciem są poddawane sterylizacji, składającej się z pięciu etapów. Wszystkie powierzchnie są poddawane antybakteryjnej obróbce. Napoje ze względów higienicznych są podawane w szklankach jednorazowych.

Jak wykonać Balejaż samodzielnie w domu?
Zdecydowanie odradzamy. Nigdy nie wyjdzie Tobie wielotonowa koloryzacja jak spod ręki doświadczonego fryzjera. Aby efekt był zadowalający, należy znać techniki koloryzacji oraz posiadać pewną zręczność przy nakładaniu farby, wymaga bowiem dokładności i doświadczenia. Nie da się wykonać w warunkach domowych łagodnego rozciągania koloru. Przyjdź do nas i oddaj wykonanie tego zabiegu specjaliście.
Jak odnowić Balejaż?
Włosy farbowane w technice Balejaż wyglądają naturalnie z efektem wypalenia. Ale żeby włosy wyglądały atrakcyjnie należy wykonywać zabieg odświeżenia farbowania co 7-9 miesięcy, żeby włosy wyglądały zdrowo i zadbanie. Odświeżenie Balejażu za pomocą tonowania lub farbowania jest wykonywane co 6-8 tygodni w miarę powstawania odrostów.
Ile czasu zajmuje zabieg farbowania Balejaż?
Pierwsze farbowanie Balejaż zajmie 6-8 godzin. W ostateczności wszystko będzie zależało od pożądanego wyniku, koloru wyjściowego Twoich włosów i stanu włosów, ich gęstości i długości. Odnowienie Balejażu po upływie 6 miesięcy zajmie mniej czasu, od 4 do 6 godzin. Farbowane w technice Balejaż to bardzo pracochłonny proces, wymagający uwagi i przestrzegania wielostopniowej techniki rozciągania koloru. Ostateczna cena za farbowanie włosów będzie zależała od długości Twoich włosów i pożądanej intensywności nowego koloru. Ceny za farbowanie Balejaż możesz sprawdzić w naszym cenniku.
Jak poprawić odrosty po farbowaniu Balejaż?
Przy odrastaniu właściwie ufarbowanych włosów granica koloru jest prawie niewidoczna, ale jednak po upływie 7-9 miesięcy trzeba będzie „podnieść” granicę ufarbowanych włosów. W tym celu wykonują normalne farbowanie w tej technice, z rozjaśnieniem i następnym wielowarstwowym tonowaniem włosów.
Jak często należy farbować włosy po wykonaniu Balejażu?
Aby ufarbować tonowane pasma wystarczy wizyty w salonie raz na 2-4 miesięcy. Żeby w pełni odświeżyć farbowanie odwiedź fryzjera po upływie 7-9 miesięcy. Poprawienie we właściwym terminie odrostów i odświeżenie farbowania to sposób na to, żeby Twoje włosy miały atrakcyjny i zdrowy wygląd.

Rezerwuj online. Rabat -10%